خدمات اجرایی| اجرای سازه

خدمات اجرایی| اجرای سازه

خدمات اجرای سازه

شرکت حریم سازه سپاهان با استفاده از دانش و اطلاعات فنی مهندسین جوان خود ضمن ارتقای سطح کیفی پروژه‌های در دست اجرا در راستای بالا بردن کیفیت ساخت قدم برداشته است. این شرکت از طریق مشاوره درزمینهٔ انتخاب مجریان سازه، مشاوره پروژه‌ ای ، جستجو و تحقیق بازار و تجزیه تحلیل صنفی به‌منظور شناسایی و ارزیابی کارخانجات ساخت سازه فلزی (با بهترين و پیشرفته‌ترین تجهيزات و ماشین‌آلات سنگين و سبک صنعتی) درزمینه های مزبور ، امکان‌سنجی و ارائه سرویس‌های نظارتی در اجرای سازه، به دنبال ایجاد ارزش‌افزوده برای کارفرمایان گرامی می‌باشد. در این راستا ،  شرکت حریم سازه توان وسيع خود را برای قبول و انجام انواع سفارشات طی سال‌های گذشته به اثبات رسانيده و آمادگی دارد که به‌صورت مدیریت پیمانی در انواع طرح‌های دولتی و ملی  حضوری فعال داشته باشد.

 

 • انواع سازه فلزیساخت و اجاری سوله
 1.  سازه خرپایی
 2. سازه فضا کار
 3. سوله
 4. سازه فلزی

 

 

 

سازه هایی که  تحت نظر این شرکت ساخته می‌شود ، در صورت درخواست مالک نظارت می شوند. بنابراین سرویس‌های خدماتی شرکت ، دقیقا "‌ آنچه را که مشتری می‌خواهد و به نحو احسن" ، انجام می‌دهند. خشنودی و رضایت طولانی مدت مشتری ، یک عامل کلیدی برای بقای شرکت تلقی می‌شود.

محاسبات فنی و طراحی سازه ها در شرکت حریم سازه در واحد مهندسی و با استفاده از نرم‌افزار سوله پرداز و  بر اساس استانداردهای ‪(M.B.M.A )(A.I.S.C)انجام می‌گیرد

لازم به ذکراست پیمانکاری ساخت و تولید انواع سازه های فلزی که شامل:

 1.             ساخت و نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره
 2.             ساخت و نصب اسکلت فلزی جوشی
 3.             ساخت و نصب استراکچرهای صنعتی                            
 4.            ساخت و نصب  انواع سوله
 5.            ساخت و نصب سازه های فضاکار و خرپایی
 6.            خدمات اجرای سوله 

 مطابق آئین‌نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان بوده که این امر زیر نظر واحد کنترل کیفیت انجام می پذیرد.

واحد کنترل کیفی سوله پرداز در زمان طراحی، ساخت و نصب، با دقت فراوان تمام مراحل را بررسی کرده و با استفاده از متخصصانی در زمینه طراحی کلیه فایل های طراحی را بررسی و به صورت بهینه ارائه می کند، همچنین تمامی مراحل جوش کاری، رنگ کاری و هندسه کار را با دقت بررسی و به کارفرما بر اساس استاندارد ها و آیین نامه های معتبر گزارش می دهد. واحد نظارت و اجرا با اجرای صدها پروژه در سطح کشور توانمندی خود را در زمینه اجرای سازه های فلزی و صنعتی به اثبات رسانده و با ارائه کیفیتی مطلوب، اجرای دقیق، سریع و مقرون به صرفه و جلوگیری از اتلاف زمان، مصالح و نیروی انسانی و رعایت کلیه مقررات آیین نامه ای رضایت مشتریان خود را فراهم آورده است.

متره و براورد مصالح و زمانبندی ساخت سوله : پس از این مرحله امور متره و براورد مصالح جهت اعلام دقیق هزینه ساخت کامل سوله و تامین منابع مالی و ارایه برنامه زمان بندی اجرایی سوله متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی ، شرایط پرداختی و مالی و الزامات قانونی ارایه شده از سازمان ها و بانک های مربوطه و یا مشاور پروژه انجام می شود . طرح نهایی جهت رفع هرگونه نقص و رفع آن قبل از اجرا و اتمام کار و به منظور جلوگیری از هزینه های اصلاح و دوباره کاری به صورت سه بعدی و انیمیشن تصویر سازی می گردد.

ساخت اسکلت فلزی سوله در کارخانه : در این مرحله ساخت اسکلت سوله اعم از جوشی و یا پیچ و مهره ای بر اساس نقشه تایید شده با ورق و آهن آلات مرغوب و معین شده توسط مهندس محاسب در سالن سرپوشیده کارخانه شروع می شود . در ساخـت اسکلت سوله متریال و دستـگـاه هـای جوشـکاری( دستگاه جوش الکترود ، دستگاه جوش تو پودری ، دستگاه جوش زیر پودری ، دستگاه جوش اتوماتیک دروازه ای ) و برشکاری ( دستگاه هوابرش ، قیچی و گیوتین ، دریل ، فرز ، ...) از موارد مهمی در تعیین کیفیت و طول عمر سوله می باشد . هرچه دستگاه های جوشکاری پیشرفته تر و یا ترجیحا" اتوماتیک بوده و الکترود و سیم جوش ها از برندهای معتبر و استاندارد باشد کیفیت اتصالات مقاطع بالاتر بوده و در نتیجه سازه دارای استحکام بیشتری می باشد . استفاده از تست های غیر مخرب مانند RT و بازرسی های جوش تاییدی قابل قبول بر کیفیت جوشکاری مقاطع می باشد. پس از مرحله فوق اسکلت سوله برای سندبلاست و رنگ کاری به سالن رنگ منتقل می شود تا با استفاده از رنگ مرغوب و استاندارد و دستگاه های رنگ کاری اتوماتیک ، تمامی سطوح اسکلت با دقت بالا و ضخامت رنگ استاندارد (میزان میکرون مورد تایید قسمت QC کنترل کیفیت ) رنگ کاری گردد و پس از خشک شدن رنگ ، اسکلت آماده بارگیری و حمل به محل احداث و نصب سوله شود.

آماده سازی ،خاکبرداری ، فونداسیون و پی ریزی سوله : همزمان با ساخت اسکلت در کارخانه مراحل آماده سازی زمین ، خاکبرداری ، فونداسیون و پی ریزی در محل پروژه صورت می پذیرد تا آماده نصب اسکلت شود. در این مرحله بتن ریزی و فونداسیون اختصاصی در صورت نصب ماشین آلات در سوله با توجه به کابری سوله نیز انجام می پذیرد. همچنین در صورت نیاز به تردد متوالی هر گونه ماشین آلات حمل و نقل مانند لیفتراک و تریلر ، کف سازی اولیه و زیرین سوله باید متناسب با وزن این ماشین آلات تقویت و انجام شود.

نصـب اسکلت سوله : پس از انتقال اجزا اسکلت به محل احداث پروژه ، مرحله نصب اسکلت توسط تکنسین های مربوطه شروع می شود . مرحله نصب اسکلت سوله که ممکن است جوشی یا پیچ و مهره ای باشد باید با دقت تمام و رعایت جزییات و مقادیر دقیق نقشه صورت پذیرد تا به اصطلاح اسکلت سوله گونیا شود ، یعنی اجزا سوله متقارن و زاویای اجزا متناسب باشد . اگر نصب اسکلت سوله توسط متخصصین کار انجام نشود ، مشاهده شده است است که اندازه اسکلت سوله در ابتدا و انتها و یا سقف و کف دارای تفاوت مقدار می گردد و یا زوایا و گوشه های سازه دارای اختلاف درجه می گردد که در صورت ادامه مرحله نصب یه همین منوال باعث تحمیل فشار مازاد به مقاطع اتصال و بروز خطرات تخریبی پس زمان کوتاهی می گردد.

پوشش سقف و بدنـه سوله : پوشش سوله از مراحل اصلی کار محسوب می شود که به دو بخش پوشش سقف سوله و پوشش بدنه سوله تقسیم می شود . پوشش بدنه نیز به دو بخش پوشش داخلی بدنه و پوشش خارجی بدنه تقسیم و هر کدام قابلیت بررسی پوشش های مختلفی را دارد . در پوشش سقف و بدنه سوله عواملی همچون 

●سرعت نصب : صرفه جویی در برنامه زمان بندی ، هزینه دستمزد کارگران ، هزینه بالاسری مصالح ، هزینه دوریز مصالح 
●قیمت و هزینه نصب :کاهش هزینه تمام شده که باعث کاهش هزینه کل پروژه می گردد 
●عایق بندی دمایی :سبب بازگشت سرمایه به دلیل صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی می گردد 
●عایق بندی صوتی :بدلیل تولید اصوات ناخواسته در خطوط تولید و سایر فعالیت های صنعتی و تاثیرات نامطلوب بهداشتی و زیست محیطی بر محیط بیرونی سوله و الزامات کسب گواهینامه های استاندارد زیست محیطی بین المللی جهت صادرات محصولات ، نوع کاربری سوله و ضروریات قانونی برای استفاده از نوعی پوشش خاص (صنایع غذایی ، صنایع پلاستیک ، انبار ، صنایع سنگین ، سردخانه و سایر کاربری ها.
●تعمیرات آسان :درصورت آسیب دیدگی بخش از پوشش بنا به هر دلیلی ترمیم آن سریع ، ارزان و بدون وارد کردن آسیب به بخش های کناری باشد.
زیبایی نمای بیرونی و درونی : پوشش حتی المقدور بنا به نوع کاربری سوله دارای قابلیت دکوراتیو بوده تا محیط کاری چشم نوازی را فراهم آورد.
مقاومت در برابر پوسیدگی و مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت : بدلیل قرار گرفتن برخی از سازه ها در شرایط جوی و یا کاری و اعمال تاثیرات خورنده ای طبیعی و غیر طبیعی باید دارای مقاومت بالا باشد تا سازه دچار فرسایش زود هنگام نگردد .
●سهولت در نصب و قابلیت استفاده مجدد :در صورت نیاز به دمونتاژ و تغییر محل و یا کاربری سوله با کمترین پرت و دوریز قابلیت استفاده در سازه دیگر را داشته باشد .

●وزن کم به جهت سبک سازی سازه : سبک بودن پوشش نیروهای حاصل از وزن بار مرده بر اسکلت و فونداسیون سوله را کاهش داده و در شرایط بروز حوادث طبیعی مانند زلزله و حوادث غیر طبیعی مانند انفجار ها قابلیت تحمل سازه افزایش پیدا می کند.
●به شرایط آب و هوایی ، جغرافیایی و محیطی نیز باید توجه نمود که این مهم در همان مراحل اولیه فاز مطالعات و طراحی صورت پذیرفته و تعیین می شود . برای پوشش بدنه داخلی و خارجی و سقف سوله می توان از مصالح پوششی گوناگونی مانند ساندویچ پانل های پلی یورتان گالوانیزه و یا آلوزینک ، تری دی پانل های مش بندی شده پلی استایرن ، آجر ، سنگ ، کاشی ، سرامیک ، موزاییک ، بتن ، بلوک سیمانی ، ورق های آزبست ، پشم شیشه ، ورق های سیمانی ، پانل های سیمانی و بتنی پیش ساخته ، ورق های آلومینیومی ، بلوک های سپورکس و سایر مصالح استفاده نمود . ولی در میان مصالح فوق ساندویچ یانل پلی یوتان دارای بیشترین مزیت کاری بوده و تقریبا" همه نیازهای ما از یک پوشش مناسب و کارآمد را در بر می گیرد. 

نصب درب و پنجره سوله : نصب درب و پنجره سوله که جانمایی آنها بر اساس طول دهنه سوله ، قابهای جانبی و ارتفاع سوله می باشد در حین مرحله پوشش سوله انجام می شود . در تعیین متریال ساخت پنجره ها ، اعم از آهنی ، آلومینیومی و یو پی وی سی مواردی مانند : قیمت تمام شده ، نوع کاربری سوله ، زیبای و شکیل بودن سازه و میزان تاثیر گذاری آنها در سازه ( خصوصا" در تهویه هوا ) در مرحله طراحی بررسی و تصمیم گیری می شود . درب سوله نیز بر اساس کاربری و دهنه سوله به صورت ریلی یکطرفه ، ریلی دوطرفه ، لولایی یک لنگه ، لولایی دو لنگه ، کرکره ای به صورت اتوماتیک و غیر اتوماتیک طراحی و نصب می گردد.

●تاسیـسات مکانیکال سوله : تاسیسات مکانیکال سوله بر اساس نقشه و با کیفیت ترین مصالح استاندارد تهیه و نصب می گردد . در این مرحله اجرای شبکه آبرسانی تا محل پروژه ، شبکه لوله کشی و فاضلاب عمومی ( سرویس های بهداشتی و حمام در داخل و یا خارج سوله ) ، شبکه لوله کشی و فاضلاب اختصاصی و ویژه مورد نیاز صنایع خاص ( داخل مدار نمودن آب چاه و یا تخلیه فاضلاب ، نصب پمپ های صنعتی ، داخل مدار نمودن مخازن ذخیره ای و فاضلاب ، نصب و تجهیز سیستم های تصفیه و بازیافت فاضلاب های صنعتی) ،سیستم گرمایش و سرمایش عمومی سوله بر اساس نیاز و قابلیت تبادل دمایی سازه (نصب ،تجهیز و راه اندازی موتورخانه ، چیلر و پکیج های صنعتی) ، سیستم گرمایش و سرمایش اختصاصی و ویژه ســولـه مـورد نیاز صنایع و کاربری های خاص (سردخانه ها و گرم خانه ها ) ، سیستم تهویه هوای عمومی سازه ای و ماشینی بر اساس نوع کاربری سوله و نصب تاسیسات انتقال آب ، سوخت ، مواد اولیه برای استفاده ماشین آلات مستقر در سوله

●تاسیسـات الکتریکال سوله : تاسیسات الکتریکال بر اساس نقشه از متریال های مرغوب و برندهای استاندارد و مورد نظر کارفرما و مشاور پروژه تهیه و نصب می گردد . سیستم برق رسانی خارجی فشار قوی و نصب ترانس های مورد نیاز تا داخل سازه ، سیستم برق رسانی عمومی داخلی ( تک فاز و سه فاز ) ، تامین منابع روشنایی کافی و نورپردازی داخلی بر اساس استاندارد های مطلوب ، نصب سیستم روشنایی محوطه بیرونی سوله ، تامین و نصب سیستم نورپردازی بدنه بیرونی و معماری سوله در صورت نیاز ، سیستم برق رسانی اختصاصی ( تک فاز و سه فاز ) جهت استفاده ماشین آلات ، ساخت و نصب تابلو های برق و تابلوهای فرمان با تجهیزات استاندارد و کیفیت بالا ، نصب و راه اندازی تجهیزات ایمنی ، نصب و راه اندازی تجهیزات و دوربین های مدار بسته ، نصب و راه اندازی سیستم های مخابراتی و ارتباطی با سیم و بدون سیم 

●محوطه سازی سوله : محوطه سازی سوله در صورت طراحی و سفارش کارفرما شامل دیوار کشی ، ساخت زیرسازی ، جدول کشی و روکش راه های ارتباطی و دسترسی از معابر و درب اصلی به داخل سوله ، تسطیح ، خاکبرداری ، شن ریزی ، درخت کاری ، بتن ریزی ، سیمان کاری ، آسفالت کاری و سنگفرش محوطه اطراف سازه منطبق با شرایط و اصول شهری و شهرک صنعتی محل قرار گیری و ساخت سازه

●نصب ماشین آلات و تجهیزات اختصاصی سوله : نصب ماشین آلات در مکان های جانمایی شده در طراحی برای ماشین آلات و هماهنگ سازی و رفع اشکالات احتمالی کلیه تاسیسات مکانیکال و الکتریکال سوله برای اتصال و راه اندازی ماشین آلات

●امکانات جانبی سوله : در صورت طراحی و سفارش کارفرما و براساس نقشه های ترسیمی اجرای امکانات جانبی سوله شامل ساختمان اداری ، ساختمان نگهبانی ، ساختمان سرایداری ، سالن غذا خوری ، سرویس های بهداشتی و حمام ، خوابگاه ، مخازن مختلف ، محوطه سازی و غیره ... )